BAKIŞ KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD
0212 671 65 21 - 0212 671 65 22
info@bakiskimya.com.tr

SERT KROM PROSESLERİ

SERT KROM KAPLAMA

Krom kaplama, metal yüzeylerin elektrolitik olarak belli bir kalınlıkta krom kaplanması prosesidir. Elde edilen kaplamada yüksek sertlik, düşük aşınma direnci ve düşük pürüzlülük, yüksek kimyasal direnç ve iyi bir korozyon direnci elde edilir. Krom metalinin erime noktasının 1857 °C olmasından dolayı kaplama ısıya oldukça dayanıklıdır. Kaplama işleminde yüksek akım yoğunluğu ve dolaysıyla yüksek kapasitede redresöre ihtiyaç duyulur. Kaplanan parçaların kullanım ömrü boyunca aşınması durumunda yeniden krom kaplanabilir. Sert krom kaplanan bir parçanın en büyük avantajlarından biri kullanım ömrü diğer kaplamalara kıyasla çok daha uzundur.

KULLANIM ALANLARI

Yassı çelik üretim merdaneleri, boya hattı merdaneleri, hadde merdaneleri, kâğıt valsleri, türbin şaftları, hidrolik piston milleri, lastik ve plastik kalıpları, besleme ruloları, kılavuz makaraları, sarım silindirleri, pompa pistonları, homojenizasyon pistonları, kalender silindirleri,  dokuma merdaneleri, top namluları, kırıcı merdaneler, plastik ekstruderleri, genel amaçlı miller, şaftlar, kovanlar, rulolar, çap ölçü restorasyonları, özel mühendislik uygulamaları sıklıkla yapılan sert krom kaplama çalışmalarıdır.

BAKIŞ KİMYA olarak satış portföyümüzde sert krom prosesleri için gereken tüm baz malzemeler, gaz kesiciler ve katalizörleri bulundurmaktayız.

Lanxess Kromik Asit ile kaplama performansınızı maksimuma çıkarın.

Yüksek saflıkta Donau Chem Sülfürik Asit ile prosesinize taşınacak kontaminasyonu minimuma indirin.

Sert Krom Kaplamada Mikro Çatlak Avantajı

ATOTECH HEEF 25 Sert Krom Katalizörü ile kaplama veriminizde %50’ye varan artışlar sağlayın ve mikro-çatlaklı bir kaplama elde edin.

ATOTECH FUMETROL 21 Krom Gaz Kesici ile zehirli Krom (VI) aeresollerinin çalışma ortamına yayılarak işçi sağlığını tehdit etmesini engelleyin.

BAKIŞ KİMYA olarak kurduğumuz tüm proseslerde yaşanabilecek tüm sorunları en kısa sürede çözüme ulaştırarak müşterilerimizin memnuniyetini garanti almak için koordinasyon içinde çalışan teknik destek ekibi ve deneyimli laboratuvar personeli istihdam etmekteyiz.

35 yılı aşkın sektör tecrübemiz, uzman kadromuz ve uluslararası distribütörlüklerimizle sunduğumuz çözüm ortaklığı hizmeti hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.