BAKIŞ KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD
0212 671 65 21 - 0212 671 65 22
info@bakiskimya.com.tr

POTASYUM BİKROMAT

 

Potasyum Dikromat, ısıtıldığında toksik krom dumanları yayan, turuncudan kırmızıya renkli, kristalimsi, inorganik bir bileşiktir. Potasyum dikromat oldukça aşındırıcıdır ve güçlü bir oksitleyici ajandır. Bu madde ahşap koruyucularda, pigment üretiminde ve fotomekanik işlemlerde kullanılır, ancak bu alandaki yerini artık yerini sodyum dikromat almıştır. Potasyum dikromat öncelikle solunum yollarını etkileyerek ülserasyonlara, nefes darlığına, bronşite, pnömoniye ve astıma neden olur ancak aynı zamanda gastrointestinal sistemi, karaciğeri, böbrekleri ve bağışıklık sistemini de etkileyebilir. Bu madde insanlar için bilinen bir kanserojendir ve akciğer kanseri ve sinonazal kavite kanseri gelişme riskinde artış ile ilişkilidir.

Potasyum Bikromat, cam malzemelerin temizliğinde ve aşındırma banyolarında kullanılan kromik asit üretiminde kullanılır. Potasyum Bikromat, çimentonun prizini geciktirmek için kullanılan, yoğunluğunu ve dokusunu iyileştiren aktif bir bileşendir. Ayrıca fotoğrafçılıkta ve fotoğrafik serigrafi baskıda kullanılır.

Fiyat Bilgisi

Ürün Fiyatları ve Güncel fiyat Bilgisi Almak için Aşağıdaki Formu Doldurarak ya da İletişim Bölümünden Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz.