BAKIŞ KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD
0212 671 65 21 - 0212 671 65 22
info@bakiskimya.com.tr

BARYUM KLORÜR

BARYUM KLORÜR

Baryum Klorür, baryum katyonlarından (Ba2+) ve klorür veya Baryum diklorür olarak da adlandırılır. Suda çözünen, higroskopik ve aleve hafif sarı-yeşil bir renk veren beyaz

bir katıdır. Baryum Klorür’ün kimyasal formülü BaCl2’dir. Baryum klorür suda oldukça çözünür (çoğu iyonik tuzda olduğu gibi). Çözünmüş halde baryum katyonlarına ve klorür anyonlarına ayrıştığı bilinmektedir. 20 oC sıcaklıkta, baryum klorürün sudaki çözünürlüğü kabaca litrede 358 grama eşittir. Bununla birlikte, bu bileşiğin sudaki çözünürlüğü sıcaklığa bağlıdır. 100 oC sıcaklıkta baryum klorürün sudaki çözünürlüğü litrede 594 grama eşittir. Bu bileşik metanolde de çözünür (ancak etanolde çözünmez).

BARYUM KLORÜR KULLANIM ALANLARI

Endüstride Baryum Klorür, esas olarak kostik klor tesislerinde tuzlu su çözeltisinin saflaştırılmasında ve ayrıca ısıl işlem tuzlarının imalatında, çeliğin yüzey sertleştirilmesinde, pigment imalatında ve diğer baryum tuzlarının imalatında kullanılır.

Fiyat Bilgisi

Ürün Fiyatları ve Güncel fiyat Bilgisi Almak için Aşağıdaki Formu Doldurarak ya da İletişim Bölümünden Firmamızla İletişime Geçebilirsiniz.